Jak dbać o męskie dłonie?

kosmetyki, pielęgnacja ciała / 

Czy wiecie, że kobiety, oceniając fizyczną atrakcyjność mężczyzn, niemal zawsze biorą pod uwagę wygląd dłoni i paznokci? Dłonie są nie tylko częścią prywatnego wizerunku, ale są też oceniane w kontekście pracy zawodowej, zwłaszcza w kontaktach z klientem. Podobnie jak dress code, w wielu zawodach obowiązuje staranny wygląd, którego podstawą są zadbane dłonie.

hand-262091_1280

Skóra na dłoniach ma częsty kontakt z wodą, mydłem i detergentami. To powoduje, że szybko traci wilgotność, staje się sucha i zaczyna się łuszczyć. Używanie silnie działających detergentów bez ochronnych rękawiczek prowadzi do uszkodzeń skóry, praca fizyczna powoduje zgrubienia i odciski. Ekspozycja na słońce powoduje powstawanie plam i przebarwień. Niewłaściwe obcinanie i piłowanie paznokci skutkuje ich pękaniem i łamliwością. Nieusunięte skórki przy paznokciach nie dodają im urody. Lista zaniedbań może się wydłużyć, jeśli do tego nie przestrzegamy codziennej higieny.

Jak dbać o skórę dłoni?

Skóra dłoni koniecznie wymaga nawilżania. Ręce myjemy nawet kilkanaście razy dziennie, a mydło wysusza skórę, więc szybko staje się szorstka. Należy przynajmniej dwa razy dziennie po umyciu i wysuszeniu  nakładać na dłonie krem lub balsam nawilżający. Pozwoli to zachować gładką skórę oraz zapobiec łuszczeniu się i pierzchnięciu. Naskórek staje się gładki i delikatny. Takie odżywcze działanie ma nawilżający męski balsam do dłoni Baxter of California.

Takie składniki jak aloes, masło shea, olejek z awokado silnie nawilżają skórę, witaminy E, C i B5 regenerują uszkodzony naskórek. Preparat szybko się wchłania, nie pozostawia tłustych plam, do stosowania również w pracy.

Innym nawilżającym i regenerującym kosmetykiem jest Muhle ORGANIC – odżywczy olejek araganowy.

Olej araganowy uważany jest za jeden z najskuteczniejszych substancji pielęgnacyjnych. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E oraz antyoksydanty. Dzięki temu nie tylko pielęgnuje i wygładza skórę, ale też opóźnia jej starzenie i chroni przed szkodliwym działaniem słońca. Do stosowania także na skórę twarzy i całego ciała.

Jak dbać o paznokcie?

By zadbać o paznokcie, musisz dysponować odpowiednimi akcesoriami. Polecamy praktyczny zestaw do manicure marki HeadBlade. Komplet składa się z obcinaka, pilnika, nożyczek, narzędzia do wycinania skórek, do tego jeszcze – tak przy okazji – dodano narzędzie do czyszczenia uszu.

Na kształt paznokci nie mamy wpływu, ale decydujemy o ich długość. Męskie paznokcie nie powinny wystawać poza opuszkę palca. Dłuższe, nawet czyste, są źle postrzegane. Do obcinania twardych paznokci używa się obcinaka lub nożyczek. W innych przypadkach wskazane jest użycie pilnika, którym też nadaje się płytce owalny kształt. Na wygląd paznokci duży wpływ ma skórka otaczająca płytkę. Należy ją odsuwać delikatnie przy pomocy pilnika ewentualnie drewnianego patyczka, najlepiej po kąpieli, bo wtedy jest miękka i podatna na zabiegi. Niewskazane jest jej samodzielne wycinanie, bo nietrudno o skaleczenie i w konsekwencji stan zapalny.

Jeśli paznokcie są kruche, pobrużdżone i łamliwe, oznacza to pewne niedobory żywieniowe. Należy więc zadbać, by w diecie nie brakowało wapnia, żelaza i magnezu. W jadłospisie powinny się znaleźć takie produkty jak mleko i przetwory mleczne, ziarna zbóż, zielone warzywa, wołowina i podroby.

Profesjonalne dbanie o dłonie

W gabinecie kosmetycznym profesjonalista zadba o męskie dłonie kompleksowo. Na zniszczoną skórę wskazane są np. zabiegi parafinowe, które wspomagają jej regenerację, wykonuje się także peelingi, czyli złuszczanie martwego naskórka, również nakłada się maseczki nawilżające, a paznokcie są szlifowane, wygładzane i polerowane.

Niemniej jednak domowa pielęgnacja jest na tyle wystarczająca, by się czuć zadbanym  i atrakcyjnym. Wymienione kosmetyki znajdziesz na stronach menspace.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Jak wyszczuplić brzuch? – 5 sposobów

kosmetyki, wyszczuplanie / 

U mężczyzn tkanka tłuszczowa najchętniej gromadzi się na brzuchu, a winą za to należałoby obciążyć hormony. Jednak nie może to być żadne usprawiedliwienie, jeśli nad paskiem powstaje nieapetyczna oponka. Bo oprócz hormonów to także wina nieprawidłowej diety oraz braku zamiłowania do wysiłku fizycznego. A jako że otyłość brzuszna to nie tylko kwestia estetyki, ale i zagrożenie dla zdrowia, trzeba zawalczyć o płaski brzuch. Norma dla przeciętnie zbudowanego mężczyzny to 90 cm w pasie. Jeśli masz już 102 centymetry, to oznacza, że najwyższy czas wziąć się za siebie. Jak to zrobić?

szczuply-brzuch

1. Zdrowa dieta

Prawidłowa dieta nie ma nic wspólnego z niedojadaniem czy, broń Boże, z głodowaniem. Żeby schudnąć, trzeba jeść, ale jeść mądrze i … często oraz nigdy nie zapominać o śniadaniu. Pięć posiłków dziennie zjadanych co 2-3 godziny to norma.

Nie powinno w codziennym jadłospisie zabraknąć dużej ilości warzyw, należy jednak ograniczyć owoce ze względu na dużą zawartość cukru. Trzeba też zrezygnować z tłuszczów nasyconych, zwłaszcza zawartych w utwardzonych margarynach. Należy jednak jadać tłuste morskie ryby, ponieważ ich tłuszcz zapobiega podwyższaniu poziomu insuliny we krwi, a to skutkuje zmniejszeniem apetytu. Trzeba unikać potraw smażonych, zwłaszcza panierowanych. Mięso najlepiej dusić w folii, grillować albo gotować na parze. Konieczne jest wypijanie 2 litrów wody dziennie (wodę można zamienić na lekkie herbatki owocowe lub ziołowe).

zdrowa-dieta

Oczywiście, posiłki nie mogą być obfite, ale świadomość, że za kolejne 2 godziny można znowu coś zjeść, pozwala na zmniejszenie objętości dań. Poza tym należy zmniejszać kaloryczność dań, a wiec jadamy sałatki z odrobiną oliwy zamiast majonezu, zupy zabielane jogurtem, a nie śmietaną, ze smarowania pieczywa też można zrezygnować bez bólu.

O istnieniu słodyczy absolutnie zapominamy. W tym miejscu przypomnijmy jeszcze, że alkohol jest wysoko kalorycznym napitkiem.

2. Ćwiczenie „brzuszków”

Wszyscy wiemy, że na pozbycie się tkanki tłuszczowej z okolic pasa najlepsze są ćwiczenia zwane „brzuszkami”. Ale czy wykonujemy je prawidłowo? Najważniejsze, by pracowały tylko mięśnie brzucha, tak więc w czasie ćwiczeń nie wolno blokować nóg, np. o drabinkę, bo wówczas większą pracę wykonują mięśnie biodrowo-lędźwiowe, a nie brzuszne. Poza tym należy prawidłowo oddychać. W trakcie podnoszenia tułowia wykonujemy wydech, a podczas opuszczania – wdech. Ćwiczenia powinno się wykonywać w 2-3 seriach po 10-15 powtórzeń. Jeszcze lepiej wykonywać aerobiczną 6 Weidera.

miesnie-brzucha

Co istotne, mięśnie muszą mieć czas na regenerację i odpoczynek. Dlatego konieczna jest 48-godzinna przerwa. Jeśli mięśnie są przeciążone, wówczas organizm wydziela więcej kortyzolu (hormonu stresu), który to sprawia, że tłuszcz tym chętniej gromadzi się pod skórą.

Warto też wykonywać ćwiczenia na inne partie mięśniowe, bo większa masa oznacza szybszą przemianę materii. Oprócz (albo zamiast) ćwiczeń siłowych warto uprawiać pływanie albo jogging czy choćby jeździć na rowerze. Ważne jest, by podejmować regularnie wysiłek fizyczny.

3. Masaż

Masaż wyszczuplający, zwłaszcza  w połączeniu z dietą i ćwiczeniami fizycznymi, to dobry sposób na płaski brzuch.

masaz

Czasami wystarczy 10 zabiegów 2-3 razy w tygodniu (z co najmniej jednodniowymi przerwami), by zmniejszyć obwód pasa o 10 centymetrów.

4. Kremy wyszczuplające

Polecamy kremy z zawartością alg Guam, które to najskuteczniej rozprawiają się z niepożądaną tkanką tłuszczową. Są to np. GUAM Fangocrema Pancia e Girovita – wyszczuplający krem na brzuch,

GUAM Girovita – kompletny zabieg wyszczuplający na brzuch i biodra czy GUAM Rapida – błoto intensywnie wyszczuplające.

Warto też wypróbować żel wyszczuplajacy To Be Fit Slim&Tone . Po  6 tygodniach stosowania warstwa tłuszczowa na brzuchu zmniejsza się o ok. 8%.

5. Dobrze dobrana odzież

Dobrze skrojony garnitur czy nawet przeciętna, ale zapięta marynarka, pozwoli ci zamaskować mankamenty sylwetki. Cóż, jednak wcześniej czy później przychodzi moment, że trzeba się pozbyć przyodziewku i wówczas naga (nomen omen) prawda wychodzi na jaw.

Gdy liczyłeś na to, że ta ostatnia rada najlepiej ci się przysłuży, pewnie doznałeś rozczarowania. Zacznij więc czytać ten tekst początku. Co wybierasz: dietę, sport, masaże czy kremy wyszczuplające? A może wszystko naraz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Perfumy, woda kolońska, woda toaletowa – czym się różnią?

kosmetyki / 

Silna jest moc zapachu, dlatego panowie nie stronią od tego typu kosmetyków. Kilka kropli czasami wystarczy, by przyciągnąć spojrzenia kobiet i oczarować je zapachem (nawet jeśli nie są to feromony). I chociaż wydawać by się mogło, że wszystko co stoi na półkach w drogeriach czy perfumeriach to perfumy, bywa inaczej. Tak jak nie wszystko złoto co się świeci, tak nie wszystko co pachnie to perfumy…

„Per fummo” – dosłownie oznacza „przez dym”. To mieszkańcy Mezopotamii, potem także starożytni Grecy i Rzymianie oraz narody Bliskiego Wschodu oddawali cześć swoim bogom, paląc drewno polewane wonnościami, by aromatyczny dym cieszył bóstwa. Sami też namaszczali się pachnącymi olejkami, a bywało że i w  fontannach aromatyzowano wodę. Trzej królowie – jak wiadomo – przywitali Dzieciątko w Betlejem złotem, mirrą i kadzidłem. Pachnidła wówczas pod względem materialnym miały podobną wartość jak szlachetny kruszec.

W średniowieczu kult pięknego ciała, czystości i zmysłowych zapachów nie był mile widziany. Miejsce zadbanych, misternie ufryzowanych, a przy tym mile drażniących zmysł powonienia młodzieńców i dojrzałych mężczyzn zajęli umartwiający się asceci, dla których ziemskie przyjemności nie miały znaczenia. Trzeba było czekać do odrodzenia, by ludzie powrócili do wody, mydła i wonnych olejków. Czasami tylko do wonnych olejków, które miały zakamuflować odór (paskudne słowo, ale nie wahajmy się go w tym miejscu  użyć).

Współcześni homo sapiens cenią na równi higienę jak i subtelne pachnidła.

Ile zapachu jest w zapachu?

Wszystkie pachnidła składają się z olejków aromatycznych rozpuszczonych w alkoholu. Do tego dochodzą jeszcze środki homogenizujące, które sprawiają, że składniki się nie rozwarstwiają, tworzą jednolitą całość, ale nie wpływają na aromat. Najważniejsze są proporcje olejków i alkoholu. Im większy jest procent olejków, tym zapach jest trwalszy, a cena wyższa

W zależności od proporcji tych olejków i alkoholu wyróżniamy:

  • ekstrakt perfum  (44  -60% olejków),
  • perfumy (20 – 43% olejków)’
  • wody perfumowane (13-19% olejków),
  • woda toaletowa (8-12% olejków),
  • woda kolońska (4 – 7% olejków),
  • woda odświeżająca (1 – 3% olejków).
Jak wybierać zapach?

W perfumeriach można dostać zawrotu głowy od liczby flakoników skrywających aromatyczną zawartość. Z tego powodu niechętnie wybieramy nowości, zadowalając się znanym i używanym zapachem. Boimy się ryzykować, ale gdy już podejmiemy to ryzyko, zwykle kierujemy się pierwszym wrażeniem. Podoba się, kupujemy. Tymczasem trzeba nieco odczekać, by poznać ten zapach, który jest najtrwalszy, bo to właśnie on będzie nam towarzyszył. Wszystkie pachnidła składają się z kilku, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu substancji zapachowych. Niektóre z nich ulatniają się bardzo szybko, inne wolniej, a najtrwalsze pozostają na skórze nawet kilka dni.  Składniki najbardziej ulotne to nuta głowy – tak to nazywają perfumiarze. Ten zapach odczuwamy zaraz po otworzeniu flakonika. W tym momencie nie powinniśmy jeszcze decydować się na kupno. Związki zapachowe o średniej trwałości tworzą nutę serca. Są one mało wyczuwalne, ich obecność służy połączeniu pozostałych składników. Najważniejsza jest nuta bazy. Można ja wyczuć po kilkunastu minutach i to ona powinna decydować zakupie.

Mieszanina składników to rezultat pracy perfumiarzy o doskonałym zmyśle powonienia, którzy starają się tak dobrać substancje  i ustalić proporcje, by rezultat ich pracy cieszył zmysł powonienia klientów. Ci, którzy pamiętają film (i powieść) „Pachnidło”, wiedzą, że to żmudna praca, a główny bohater, by osiągnąć ideał zapachu, próbował umieścić we flakoniku zapach młodej i ładnej dziewczyny (już nieżywej, uśmierconej przez niego). Na szczęście, to tylko fikcja. W rzeczywistości olejki zapachowe mają pochodzenie roślinne i zwierzęce, czasami syntetyczne.

Sprawdzone męskie perfumy

Niektóre wody zapachowe można kupować w ciemno, bo mają już ustaloną renomę. Taka jest woda kolońska Nine prestiżowej marki American Crew. Jak twierdzi producent, a nie ma powodu, by mu nie wierzyć, 9 na 10 kobiet jest zauroczonych ich zapachem – kompozycją woni cytrusowych i korzennych przypraw. A przecież to panie decydują, jak ma pachnieć ich mężczyzna.

american-crew-nine

Polecamy także  wodę kolońską, której nutę bazy stanowi zapach gałki muszkatołowej i zmysłowego piżma. Mowa o Baxter of California Bravado 3.

Orzeźwiający i egzotyczny aromat wanilii, drzewa sandałowego, paczuli, mchu dębowego i piżma ma Bluebeards – woda kolońska, którą można stosować po goleniu.

bluebeards-revenge

Te i inne pachnące kosmetyki są do nabycia w menspace.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.