Sprawdzone sposoby na wrastające włosy po goleniu

golenie / 

Dlaczego u dorosłych mężczyzn na twarzy, a częściej na szyi pojawiają się bolesne ropne krostki? Nie, to nie trądzik młodzieńczy. Tak uzewnętrznia się problem wielu panów – wrastające włoski.

Sposoby na wrastające włosy – usuń przyczyny

Jak wiadomo, włoski wyrastają z mieszków włosowych, przebijają się przez skórę i stają się widoczne jako zarost. Większość mężczyzn codziennie usuwa to, co wyrosło przez dobę. Niestety, nie wszyscy czynność golenia wykonują dobrymi narzędziami.

Inny powód kłopotów to nieprawidłowa technika golenia. Kolejny przyczyna problemów to twarda skóra, przez którą włoski nie mogą się przebić. Jakie są sprawdzone sposoby na wrastające włosy po goleniu? Najprościej mówiąc, należy usunąć wymienione przyczyny, a golenie stanie się przyjemnym zabiegiem higienicznym, bez lęku przed bólem, zacinaniem i bez widoku krwi.

1. Zadbaj o jakość nożyków do golenia

maszynka-do-golenia

Nie oszczędzaj na przyrządach do golenia, nie eksploatuj ich do całkowitego wyniszczenia. Ostrza – jak sama nazwa wskazuje – mają być ostre. Tylko takie ucinają włoski przy skórze. Tępe nożyki wyszarpują włoski, osłabiając je i zmieniając kierunek ich wzrostu. W rezultacie zamiast wydostawać się na zewnątrz, zakręcają pod skórę. Skóra w tym miejscu staje się czerwona, dochodzi do zapalenia mieszków włosowych, co uwidacznia się jako ropna krostka. Przy kolejnym goleniu krostki są zdrapywane, problem się pogłębia.

Tak więc, dobre ostrza to podstawa. Mogą to być wysokiej jakości maszynki do golenia na wkłady albo współczesne niezawodne  brzytwy do golenia. To właściwie najprostsze sposoby na wrastające włosy.

2. Właściwa technika golenia

golenie

Golić się każdy potrafi? Niekoniecznie. Ojcowie coraz rzadziej przekazują dorastającym synom wiedzę wynikającą z własnego doświadczenia. W rezultacie młody człowiek metodą prób i błędów dochodzi do jakiej takiej sprawności. Poważnym błędem jest usuwanie włosków „pod włos”. To właśnie ten błąd powoduje, że zmienia się kierunek wzrostu włosa, więc rośnie sobie pod skórą, a na skórze tworzy się bolesna krosta. Tak więc, panowie, golimy się z włosem, nie pod włos.

3. Zmiękczanie zarostu i peeling skóry

zmiekczanie-zarostu

Kosmetyki do golenia, które po nałożeniu na twarz, tworzą pianę, mają za zadanie zmiękczenie zarostu i nadanie poślizgu ostrzu maszynki czy brzytwy. Zapobiega to skaleczeniom, zmniejsza siłę nacisku ostrza na twarz. Jeśli skóra stawia włoskom opór, które nie mogą przebić jej naskórka, to znak, że skóra wymaga zmiękczania i usuwania warstwy naskórka. Inaczej mówiąc, przed każdym goleniem lub co najmniej dwa razy w tygodniu należy zrobić peeling. Złuszczanie naskórka zapobiega wrastaniu zarostu, bo skóra staje się cieńsza i delikatniejsza.

Warto więc stosować lekki żel peelingujący do twarzy Groomed Man Co., który usuwa martwy naskórek, rewitalizując skórę i pozostawiając ją gładką, a dodatkowo zapobiega powstawaniu stanów zapalnych mieszków włosowych.

Równie dobrze radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem men-u żel przeciw wrastaniu po goleniu włoskom. Stosuje się go po goleniu. Jednym ze składników tego kosmetyku jest kwas salicylowy, który zmiękcza skórę i usuwa zgrubiały naskórek. Poza tym nie dopuszcza do zatykania gruczołów łojowych i powstawania ropnych wyprysków, łagodzi podrażnienia po goleniu.

Tak więc sprawdzone sposoby na wrastające włosy po goleniu każdy mężczyzna może wypraktykować na sobie. To nic trudnego, trzeba tylko chcieć. Nagrodą jest gładka zdrowa skóra twarzy i szyi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Jak usunąć przebarwienia skóry?

kosmetyki, pielęgnacja cery / 

Przebarwienia, zwłaszcza na skórze twarzy, nie dodają nikomu uroku: postarzają, sprawiają wrażenie zaniedbanej albo chorej cery. Warto je więc rozjaśniać czy usuwać, by twarz prezentowała się świeżo i zdrowo. Jak usunąć przebarwienia, by nie szpeciły?

przebarwienia-twarzy

Winę za ciemniejsze lub jaśniejsze od naturalnej karnacji plamki i plamy ponosi melanina. Jest to barwnik znajdujący się w skórze, we włosach, w tęczówce. Im jest go więcej, tym skóra ma ciemniejszy odcień. Ten barwnik chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, bo wystawiona na słońce, wytwarza go więcej, by stworzyć zaporę przed UV. Tak powstaje opalenizna. Melatonina powoduje też przebarwienia, a jej niedobór – odbarwienia skóry.

Rodzaje przebarwień

Najczęściej spotykane są piegi, które zimą bledną, latem ich przybywa. Nie warto ich uważać za defekt kosmetyczny. Występują u osób o jasnej karnacji i jasnych lub rudych włosach. Najlepiej je polubić.

Inny rodzaj zmian na twarzy to plamy soczewicowate, o regularnych kształtach, o wielkości od 1 mm do kilku centymetrów. Plamki mogą łączyć się ze sobą.

Przebarwienia o nieregularnym kształcie, jasno- i ciemnobrązowe to melazma. Powstają na skutek opalania, chorób wątroby lub zaburzeń endokrynologicznych.

Plamy na skórze pojawiają się też jako skutek kontaktu z substancją fotouczulającą. Są to np. zioła (dziurawiec, arcydzięgiel) i niektóre leki. Po ich spożyciu należy unikać słońca.

Przebarwienia mogą być też pozostałością po chorobach skóry, np. po trądziku.

Jak usunąć przebarwienia domowymi sposobami?

Zastanawiasz się, jak usunąć przebarwienia? Można próbować rozjaśnić ciemne plamy, przemywając je sokiem z cytryny lub z truskawki. Zmniejszyć przebarwienia można też stosując do przemywania sok pomidorowy zmieszany z sokiem cytrynowym albo miód z sokiem z cytryny. Inni radzą jeszcze robienie maseczki z tartych ziemniaków, odrobiną soku cytrynowego i miodu. Jak widać, zawsze używany jest kwaśny sok o właściwościach wybielających.

na-przebarwienia

W efekcie takich domowych niekłopotliwych zabiegów przebarwienia stają się mniej widoczne. Na bardziej spektakularne efekty można liczyć, stosując kwas  glikolowy. Jest on głównym składnikiem żelu do skóry z przebarwieniami Sweet skin system. Ponadto zawiera alantoinę, kolagen, wyciąg z pszenicy, witaminę E, masło shea. Do stosowania rano i wieczorem, przeznaczony do skóry z nieregularnymi przebarwieniami. Nie tylko rozjaśnia ciemne plamy, ale też nawilża i pielęgnuje skórę.

Profesjonalne zabiegi na plamy pigmentacyjne

W gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych przeprowadzane są profesjonalne zabiegi likwidowania przebarwień, zwłaszcza dużych zmian barwnikowych. Są to:

  • peelingi chemiczne (chemabrazja) – zabiegi polegają na złuszczaniu naskórka kwasem trójchlorooctowym, kojowym lub glikolowym w dużym stężeniu, także tymi trzema kwasami jednocześnie; te substancje zmniejszają nadmierną pigmentację i stymulują rozwój zdrowych komórek;
  • mikrodermabrazja – mechaniczne usuwanie warstwy rogowej naskórka za pomocą tarcz ściernych;
  • krioterapia – zamrażanie przebarwień lub  natrysk ciekłym azotem, a następnie ich wycinanie (plamy znikają, pozostają blizny);
  • laser – światło urządzenia działa na melanocyty, komórki produkujące pigment, jego nadmiar jest pochłaniany przez promienie lasera;
  • leczenie powierzchniowe poprzez stosowanie silnie działających preparatów wybielających; są to retinoidy, hydrochinon, kwas azelainowy; takie leczenie trwa kilka miesięcy.

Borykasz się z przebarwieniami? Wybierz najlepszą metodę i zapomnij o plamach pigmentacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Szampony przeciwłupieżowe – TOP3

kosmetyki, pielęgnacja włosów / 

Masz dość sypiącego się z głowy łupieżu? Zamiast sięgać po półśrodki, skrywając włosy pod czapką, wybierz skuteczną broń. Sięgnij po sprawdzone szampony przeciwłupieżowe, dzięki którym pozbędziesz się tego problemu. Problemu, który wreszcie przestanie być powodem kompleksów.

zeby

Nie musisz zaprzyjaźniać się z łupieżem, ponieważ nie jesteś na niego skazany. Jeśli wydaje ci się, że skuteczna walka z nim nie jest możliwa, szybko zmienisz zdanie. Poznaj szampony przeciwłupieżowe, dzięki którym wielu mężczyzn pokonało uporczywego przeciwnika. Pokonało łupież, odzyskując czystą głowę i pewność siebie.

Szampony przeciwłupieżowe – by celowały w przyczyny

Stosujesz szampony przeciwłupieżowe, jednak bez większych efektów? Łupież powraca niczym bumerang? Chociaż na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków przeznaczonych do walki z łupieżem, nie wszystkie charakteryzują się skutecznością. Jeżeli nie możesz pokonać łupieżu to znak, że najprawdopodobniej stosujesz szampon pielęgnujący. To znaczy taki, który jedynie zapobiega nawrotom problemu, a nie walczy z przyczynami.

Jeżeli chcesz skutecznie pokonać łupież, musisz skrupulatnie przyjrzeć się składowi szamponu. Tylko odpowiednia receptura jest w stanie pomóc w walce z trudnym przeciwnikiem.

Poniżej prezentujemy 3 szampony przeciwłupieżowe, które przez wielu mężczyzn zostały uznane jako najlepsze i niezawodne.

1. American Crew – męski szampon przeciwłupieżowy

american-crew-przeciwlupiezowy

To szampon przeciwłupieżowy, który wspiera walkę z łupieżem. Tajemnicą skuteczności jest pirytonian cynku – substancja odpowiedzialna za zaburzenie metabolizmu błony komórkowej grzyba drożdzopodobnego Pityrosporum ovale. Szampon precyzyjnie trafia w przyczyny łupieżu, skutecznie go eliminując. Skład został wzbogacony ekstraktami naturalnymi: z liścia szałwii, rozmarynu, mięty pieprzowej, a także olejkiem z drzewa herbacianego. Dzięki temu szampon zwalcza łupież i pielęgnuje włosy.

2. men-u – męski przeciwłupieżowy normalizujący szampon do włosów

men-u-przeciwlupiezowy

To szampon przeciwłupieżowy o działaniu normalizującym. Reguluje ilość wydzielanego sebum, zapobiegając szybkiemu przetłuszczaniu się włosów. Zmniejsza swędzenie skóry głowy oraz łagodzi objawy łupieżu. Sekretem szamponu od men-u jest Octopirox. To substancja stanowiąca kompleks soli organicznych o właściwościach przeciwgrzybiczych. Celuje więc bezpośrednio w grzyby drożdzopodobne, eliminując łupież.

3. Recipe For Men – męski szampon przeciwłupieżowy

recipe-for-men-przeciwlupiezowy

Ten szampon przeciwłupieżowy to zaawansowana formuła z myślą o walce z łupieżem. Stosowany regularnie kosmetyk oczyszcza skórę głowy i zapobiega nawrotom problemu. Łagodzi podrażnienia (na podrażnionej skórze głowy grzyby drożdżopodobne mają doskonałe „legowisko”) oraz zmniejsza uporczywe uczucie swędzenia skóry głowy. Działa przeciwłupieżowo oraz pielęgnująco. Sprawia, że włosy odzyskują zdrowy wygląd i są pełne blasku.

Jak stosować szampony przeciwłupieżowe?

Problem nieskuteczności szamponów przeciwłupieżowych może tkwić nie tylko w nieodpowiednim składzie. Bardzo często niewiedza dotycząca prawidłowego mycia włosów staje się przyczyną braku efektów stosowania tego typu kosmetyków.

Warto pamiętać, że wszystkie szampony przeciwłupieżowe, zanim zostaną spłukane, muszą pozostać na włosach i skórze głowy nawet kilka minut. Aktywne składniki muszą otrzymać odpowiednią ilość czasu, by wyzwolić działanie przeciwłupieżowe. Pospieszne mycie włosów nie jest więc polecane. Na walkę z łupieżem trzeba zarezerwować nieco więcej czasu.

Komentarze

  1. A ja jestem zadowolony z leczniczego pirolamu. Stosuje go od paru tygodni i łupieżu jest znacznie mniej. Polecam

  2. Mnie też pasuje mój pirolam. Spoko szampon, w dobrej cenie, dobrze się go używa i leczy łupież zazwyczaj w 2 tygodnie. Nowego szukał nie będę.

  3. dobry jest ten Pirolam. też go kupiłem, bo poleciła mi go farmaceutka. 4 tygodnie i rozprawił się z moim łupieżem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.