Szampony przeciwłupieżowe – TOP3

kosmetyki, pielęgnacja włosów / 

Masz dość sypiącego się z głowy łupieżu? Zamiast sięgać po półśrodki, skrywając włosy pod czapką, wybierz skuteczną broń. Sięgnij po sprawdzone szampony przeciwłupieżowe, dzięki którym pozbędziesz się tego problemu. Problemu, który wreszcie przestanie być powodem kompleksów.

zeby

Nie musisz zaprzyjaźniać się z łupieżem, ponieważ nie jesteś na niego skazany. Jeśli wydaje ci się, że skuteczna walka z nim nie jest możliwa, szybko zmienisz zdanie. Poznaj szampony przeciwłupieżowe, dzięki którym wielu mężczyzn pokonało uporczywego przeciwnika. Pokonało łupież, odzyskując czystą głowę i pewność siebie.

Szampony przeciwłupieżowe – by celowały w przyczyny

Stosujesz szampony przeciwłupieżowe, jednak bez większych efektów? Łupież powraca niczym bumerang? Chociaż na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków przeznaczonych do walki z łupieżem, nie wszystkie charakteryzują się skutecznością. Jeżeli nie możesz pokonać łupieżu to znak, że najprawdopodobniej stosujesz szampon pielęgnujący. To znaczy taki, który jedynie zapobiega nawrotom problemu, a nie walczy z przyczynami.

Jeżeli chcesz skutecznie pokonać łupież, musisz skrupulatnie przyjrzeć się składowi szamponu. Tylko odpowiednia receptura jest w stanie pomóc w walce z trudnym przeciwnikiem.

Poniżej prezentujemy 3 szampony przeciwłupieżowe, które przez wielu mężczyzn zostały uznane jako najlepsze i niezawodne.

1. American Crew – męski szampon przeciwłupieżowy

american-crew-przeciwlupiezowy

To szampon przeciwłupieżowy, który wspiera walkę z łupieżem. Tajemnicą skuteczności jest pirytonian cynku – substancja odpowiedzialna za zaburzenie metabolizmu błony komórkowej grzyba drożdzopodobnego Pityrosporum ovale. Szampon precyzyjnie trafia w przyczyny łupieżu, skutecznie go eliminując. Skład został wzbogacony ekstraktami naturalnymi: z liścia szałwii, rozmarynu, mięty pieprzowej, a także olejkiem z drzewa herbacianego. Dzięki temu szampon zwalcza łupież i pielęgnuje włosy.

2. men-u – męski przeciwłupieżowy normalizujący szampon do włosów

men-u-przeciwlupiezowy

To szampon przeciwłupieżowy o działaniu normalizującym. Reguluje ilość wydzielanego sebum, zapobiegając szybkiemu przetłuszczaniu się włosów. Zmniejsza swędzenie skóry głowy oraz łagodzi objawy łupieżu. Sekretem szamponu od men-u jest Octopirox. To substancja stanowiąca kompleks soli organicznych o właściwościach przeciwgrzybiczych. Celuje więc bezpośrednio w grzyby drożdzopodobne, eliminując łupież.

3. Recipe For Men – męski szampon przeciwłupieżowy

recipe-for-men-przeciwlupiezowy

Ten szampon przeciwłupieżowy to zaawansowana formuła z myślą o walce z łupieżem. Stosowany regularnie kosmetyk oczyszcza skórę głowy i zapobiega nawrotom problemu. Łagodzi podrażnienia (na podrażnionej skórze głowy grzyby drożdżopodobne mają doskonałe „legowisko”) oraz zmniejsza uporczywe uczucie swędzenia skóry głowy. Działa przeciwłupieżowo oraz pielęgnująco. Sprawia, że włosy odzyskują zdrowy wygląd i są pełne blasku.

Jak stosować szampony przeciwłupieżowe?

Problem nieskuteczności szamponów przeciwłupieżowych może tkwić nie tylko w nieodpowiednim składzie. Bardzo często niewiedza dotycząca prawidłowego mycia włosów staje się przyczyną braku efektów stosowania tego typu kosmetyków.

Warto pamiętać, że wszystkie szampony przeciwłupieżowe, zanim zostaną spłukane, muszą pozostać na włosach i skórze głowy nawet kilka minut. Aktywne składniki muszą otrzymać odpowiednią ilość czasu, by wyzwolić działanie przeciwłupieżowe. Pospieszne mycie włosów nie jest więc polecane. Na walkę z łupieżem trzeba zarezerwować nieco więcej czasu.

Komentarze

  1. A ja jestem zadowolony z leczniczego pirolamu. Stosuje go od paru tygodni i łupieżu jest znacznie mniej. Polecam

  2. Mnie też pasuje mój pirolam. Spoko szampon, w dobrej cenie, dobrze się go używa i leczy łupież zazwyczaj w 2 tygodnie. Nowego szukał nie będę.

  3. dobry jest ten Pirolam. też go kupiłem, bo poleciła mi go farmaceutka. 4 tygodnie i rozprawił się z moim łupieżem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Co na zmarszczki pod oczami?

kosmetyki, odmładzanie, pielęgnacja cery / 

Zmarszczki – nikt ich nie chce, jednak wcześniej czy później się pojawiają. Ich ulubionym miejscem są okolice oczu – tu sytuują się najwcześniej. U mężczyzn, co prawda, dopiero koło trzydziestki, ale wojownicza męska natura nie poddaje się im bez walki. Jaką broń zastosować?

peeling

Skąd się biorą zmarszczki pod oczami?

Skóra wokół oczu jest kilkakrotnie cieńsza niż w innych częściach twarzy. Poza tym ma tam słaby system podporowy i brakuje jej podściółki tłuszczowej. Gruczołów łojowych też jest zdecydowanie mniej, a na dodatek krew i limfa słabiej tu krążą.  W rezultacie skóra jest tu słabo nawilżona, podatna na wysuszenie, szybko traci elastyczność i jędrność. Efekt? Powstają zmarszczki pod oczami.

Trzeba przy tym podkreślić, że mięśnie wokół oczu pracują bardzo intensywnie. Ciągle przecież mrugamy i mrużymy oczy, przy robieniu min skóra przy oczach się rozciąga. W rezultacie pojawiają się pierwsze zmarszczki, tzw. „kurze łapki”, które umiejscawiają się w kącikach oczu. U panów szybko się pogłębiają, jeśli skóry nie wspomagają odpowiednim kosmetykiem. Kolejne zmarszczki lokalizują się pod oczami, tworząc efekt podkrążonych oczu. A jeszcze jeśli pod wpływem zmęczenia, niewyspania czy złej diety tworzą się zasinienia i obrzęki, to już naprawdę ostatni dzwonek, żeby zacząć działać.

Krem pod oczy – tego ci potrzeba

Jeśli codziennie używasz nawilżającego kremu do twarzy, nie myśl, że jeśli maźniesz pod oczami, to już wystarczy. Skóra w tej okolicy ma zupełnie inne potrzeby niż reszta twarzy.  Poza tym jest bardziej wrażliwa, podatna na alergie, no i łatwo jest podrażnić oczy. Potrzebny jest specjalny krem na zmarszczki pod oczami. Polecamy  66 30 – męski fluid przeciwzmarszczkowy pod oczy. Jest to nowoczesny produkt zawierający kompleks Urban Shield. Ten termin oznacza, iż produkt stanowi ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi: promieniowaniem słonecznym, dziurą ozonową, niekorzystnymi warunkami pogodowymi, zanieczyszczeniami powietrza.

Jednak podstawowe działanie tego fluidu to: zapobieganie zmarszczkom i wygładzanie skóry. Poza tym jeszcze preparat ma działanie liftingujace, matujące i likwiduje cienie pod oczami.

Swoją skuteczność zawdzięcza składowi: zawiera ponad 80% składników aktywnych (4-5- krotnie więcej niż w innych kosmetykach), prawie 100% to składniki naturalne. Są to m.in.: wyciąg z figi tureckiej (chroni skórę przed utratą wody), organiczna gliceryna roślinna (zapewnia nawilżenie), czerwone algi morskie (ujędrniają i uelastyczniają skórę).

Wart polecenia jest też serum GUAM Complexe. Preparat nie tylko opóźnia starzenie się skóry, eliminując zmarszczki pod oczami. Ale i likwiduje obrzęki i zasinienia w okolicy oczu. Podstawowym składnikiem są algi GUAM, które odżywiają i regenerują skórę. Ekstrakty ze świetlika, rumianku i ogórka daje ukojenie zmęczonym oczom, likwiduje siniaki i opuchliznę, tzw. „worki” pod oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Pielęgnacja skóry męskiej – 3 kroki

kosmetyki, pielęgnacja cery / 

Chcesz dobrze się czuć w swojej skórze? Musisz o nią dbać. Masz szczęście, że jesteś mężczyzną, bo twoje androgeny sprawiają, że masz skórę o 20% grubszą niż cera kobieca. Dzięki temu jest bardziej napięta, elastyczna i wydziela więcej sebum. To sprawia, że później  pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. Jak sprawić, żeby jak najdłużej zachować gładką skórę?

siwe-wlosy

Wykonując codzienne zabiegi higieniczne, pamiętaj o 3 krokach.

Krok 1 – pielęgnacja skóry męskiej poprzez oczyszczanie twarzy

Mycie twarzy to podstawowy zabieg higieniczny: usuwa zanieczyszczenia i łój ze skóry. Nie jest jednak obojętne, jakiego używamy mydła. Jeśli po myciu pojawia się uczucie ściągnięcia skóry, jakby nagle zrobiła się o numer za mała, a do tego jeszcze staje się sucha, a naskórek się łuszczy, to znak, że używasz niewłaściwego kosmetyku. Nawet jeśli skóra ma skłonność do przetłuszczania się i błyszczenia, nie można używać mydła wysuszającego skórę, bo efekt będzie odwrotny: zwiększy się wydzielanie łoju. Naturalny odczyn pH skóry wynosi od 3,5 do 5,5. Jest to odczyn kwaśny i nie należy tej kwasowości zaburzać alkalicznymi mydłami.

Dlatego produkty do mycia należy wybierać rozważnie, by pielęgnacja skóry męskiej była profesjonalna. Polecamy żel do mycia twarzy Recipe for Men.  Dokładnie oczyszcza twarz z zanieczyszczeń i nadmiaru łoju, zwęża pory i zapobiega błyszczeniu twarzy. Co istotne, nie wysusza skóry, a intensywnie ją nawilża. Te zalety zawdzięcza naturalnym składnikom takim jak algi (silnie nawilżają), sok z aloesu (koi podrażnienia, nawilża), ekstrakt z ogórka (likwiduje wolne rodniki, wygładza, wspomaga odbudowę kolagenu) czy sebustop – mieszanina  burnety, imbiru i cynamonu (zmniejsza przetłuszczanie się skóry, zamyka pory).

Gdy jednak ktoś woli tradycyjne mydło w kostce, polecamy ZEW – męskie mydło do mycia twarzy i ciała. No, tak do końca tradycyjne nie jest, bo już jego kolor szokuje. Jest czarne, bo jego główny składnik to węgiel drzewny. Ten nietypowy dla kosmetyków produkt głęboko oczyszcza skórę, usuwa toksyny i bakterie. Poza tym magiczna czarna kostka zawiera alantoinę i masło shea. Dzięki temu skóra jest głęboko nawilżona, odżywiona, uelastyczniona i zregenerowana. Nie trzeba już dodawać, że pH odpowiada potrzebom skóry. Produkt nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, dzięki czemu pielęgnacja skóry męskiej przebiega na wysokim poziomie.

Krok 2 – tonizowanie skóry

Tonizowanie może brzmi tajemniczo w kontekście zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza dla osób, którym tonik kojarzy się wyłącznie z ginem. W kosmetologii tonizowanie to przywracanie skórze naturalnego pH.  Skutkiem obniżonego pH jest wysuszenie skóry, a podwyższonego – nadwrażliwość i podrażnienia. Tak więc tonik umożliwia utrzymanie kwasowości cery w ryzach. Poza tym przyspiesza odnowę warstwy wodno-lipidowej skóry. Krótko mówiąc, przedłuża skórze młodość i świeżość.  Warto wypróbować męski ziołowo-miętowy tonik Baxter of  Kalifornia, by już nie chcieć się z nim rozstawać.  Ma same zalety: nawilża, regeneruje, koi podrażnienia, reguluje wytwarzanie łoju, zapewnia skórze maksymalną ochronę. Naturalne składniki (m.in. ekstrakt z aloesu, proteiny sojowe, ekstrakt z lnu, olejek rozmarynowy, szałwiowy, miętowy i herbaciany) sprawiają, że jest to produkt przyjazny dla skóry.

Krok 3 – nakładanie kremu

Po tonizowaniu pora na nałożenie kremu. Jego zadaniem ma być utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia skóry przez cały dzień, co zapobiega utracie jędrności i  powstawaniu zmarszczek. Tu dużą rolę odgrywa kwas hialuronowy, który utrzymuje w skórze wodę. Wraz z wiekiem ubywa go w organizmie, wiec należy go dostarczać z zewnątrz. Dlatego doradzamy używanie kremu Planters. Jest to krem nawilżąjąco-przeciwzmarszkowy z kwasem hialuronowym. Polecany zwłaszcza dla skóry suchej.

Kosmetykiem o wszechstronnym działaniu jest Kyoku – męski nawilżająco- liftingujacy krem do twarzy. Nie dość, że utrzyma wilgotność skóry, to jeszcze zmniejszy warstwę tkanki tłuszczowej na twarzy czy podbródku. Produkt jest rewelacyjnym połączeniem japońskiej wiedzy o ziołach i nowoczesnej technologii, dzięki której aktywne składniki wnikają głęboko w głąb skóry, a nowe komórki nie dziedziczą wad i błędów starych.

Zrobiłeś już trzy kroki? Teraz możesz wyjść z domu z przeświadczeniem, że zadbałeś o swoją skórę jak należy. Prawda, że profesjonalna pielęgnacja męskiej skóry to nic strasznego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.