Pielęgnacja skóry męskiej – 3 kroki

kosmetyki, pielęgnacja cery / 

Chcesz dobrze się czuć w swojej skórze? Musisz o nią dbać. Masz szczęście, że jesteś mężczyzną, bo twoje androgeny sprawiają, że masz skórę o 20% grubszą niż cera kobieca. Dzięki temu jest bardziej napięta, elastyczna i wydziela więcej sebum. To sprawia, że później  pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. Jak sprawić, żeby jak najdłużej zachować gładką skórę?

siwe-wlosy

Wykonując codzienne zabiegi higieniczne, pamiętaj o 3 krokach.

Krok 1 – pielęgnacja skóry męskiej poprzez oczyszczanie twarzy

Mycie twarzy to podstawowy zabieg higieniczny: usuwa zanieczyszczenia i łój ze skóry. Nie jest jednak obojętne, jakiego używamy mydła. Jeśli po myciu pojawia się uczucie ściągnięcia skóry, jakby nagle zrobiła się o numer za mała, a do tego jeszcze staje się sucha, a naskórek się łuszczy, to znak, że używasz niewłaściwego kosmetyku. Nawet jeśli skóra ma skłonność do przetłuszczania się i błyszczenia, nie można używać mydła wysuszającego skórę, bo efekt będzie odwrotny: zwiększy się wydzielanie łoju. Naturalny odczyn pH skóry wynosi od 3,5 do 5,5. Jest to odczyn kwaśny i nie należy tej kwasowości zaburzać alkalicznymi mydłami.

Dlatego produkty do mycia należy wybierać rozważnie, by pielęgnacja skóry męskiej była profesjonalna. Polecamy żel do mycia twarzy Recipe for Men.  Dokładnie oczyszcza twarz z zanieczyszczeń i nadmiaru łoju, zwęża pory i zapobiega błyszczeniu twarzy. Co istotne, nie wysusza skóry, a intensywnie ją nawilża. Te zalety zawdzięcza naturalnym składnikom takim jak algi (silnie nawilżają), sok z aloesu (koi podrażnienia, nawilża), ekstrakt z ogórka (likwiduje wolne rodniki, wygładza, wspomaga odbudowę kolagenu) czy sebustop – mieszanina  burnety, imbiru i cynamonu (zmniejsza przetłuszczanie się skóry, zamyka pory).

Gdy jednak ktoś woli tradycyjne mydło w kostce, polecamy ZEW – męskie mydło do mycia twarzy i ciała. No, tak do końca tradycyjne nie jest, bo już jego kolor szokuje. Jest czarne, bo jego główny składnik to węgiel drzewny. Ten nietypowy dla kosmetyków produkt głęboko oczyszcza skórę, usuwa toksyny i bakterie. Poza tym magiczna czarna kostka zawiera alantoinę i masło shea. Dzięki temu skóra jest głęboko nawilżona, odżywiona, uelastyczniona i zregenerowana. Nie trzeba już dodawać, że pH odpowiada potrzebom skóry. Produkt nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, dzięki czemu pielęgnacja skóry męskiej przebiega na wysokim poziomie.

Krok 2 – tonizowanie skóry

Tonizowanie może brzmi tajemniczo w kontekście zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza dla osób, którym tonik kojarzy się wyłącznie z ginem. W kosmetologii tonizowanie to przywracanie skórze naturalnego pH.  Skutkiem obniżonego pH jest wysuszenie skóry, a podwyższonego – nadwrażliwość i podrażnienia. Tak więc tonik umożliwia utrzymanie kwasowości cery w ryzach. Poza tym przyspiesza odnowę warstwy wodno-lipidowej skóry. Krótko mówiąc, przedłuża skórze młodość i świeżość.  Warto wypróbować męski ziołowo-miętowy tonik Baxter of  Kalifornia, by już nie chcieć się z nim rozstawać.  Ma same zalety: nawilża, regeneruje, koi podrażnienia, reguluje wytwarzanie łoju, zapewnia skórze maksymalną ochronę. Naturalne składniki (m.in. ekstrakt z aloesu, proteiny sojowe, ekstrakt z lnu, olejek rozmarynowy, szałwiowy, miętowy i herbaciany) sprawiają, że jest to produkt przyjazny dla skóry.

Krok 3 – nakładanie kremu

Po tonizowaniu pora na nałożenie kremu. Jego zadaniem ma być utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia skóry przez cały dzień, co zapobiega utracie jędrności i  powstawaniu zmarszczek. Tu dużą rolę odgrywa kwas hialuronowy, który utrzymuje w skórze wodę. Wraz z wiekiem ubywa go w organizmie, wiec należy go dostarczać z zewnątrz. Dlatego doradzamy używanie kremu Planters. Jest to krem nawilżąjąco-przeciwzmarszkowy z kwasem hialuronowym. Polecany zwłaszcza dla skóry suchej.

Kosmetykiem o wszechstronnym działaniu jest Kyoku – męski nawilżająco- liftingujacy krem do twarzy. Nie dość, że utrzyma wilgotność skóry, to jeszcze zmniejszy warstwę tkanki tłuszczowej na twarzy czy podbródku. Produkt jest rewelacyjnym połączeniem japońskiej wiedzy o ziołach i nowoczesnej technologii, dzięki której aktywne składniki wnikają głęboko w głąb skóry, a nowe komórki nie dziedziczą wad i błędów starych.

Zrobiłeś już trzy kroki? Teraz możesz wyjść z domu z przeświadczeniem, że zadbałeś o swoją skórę jak należy. Prawda, że profesjonalna pielęgnacja męskiej skóry to nic strasznego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Postaw na męski manicure

zadbane dłonie / 

Mężczyzna i manicure? Tak, nie ma nic dziwnego w tym związku. Wypielęgnowane, gładkie dłonie i zadbane paznokcie to najlepsza wizytówka każdego pana. Warto więc o nie zadbać.

paznokcie

Czy wiesz, że kobiety najpierw patrzą na buty poznawanych mężczyzn, zaraz potem rzucają okiem na paznokcie? Zwłaszcza ten ostatni element męskiego wyglądu może odstraszać albo przyciągać. Przy czym nie chodzi tylko o uwodzenie kobiet. W innych codziennych sytuacjach i w pracy zawodowej także liczy się schludny wygląd.

Co z paznokciami jest nie tak?

„Wspominać hadko” (jak mawiał Zagłoba) o takich oczywistych sprawach jak czystość paznokci. To warunek podstawowy. Brudne paznokcie są dozwolone tylko podczas wymiany kół w samochodzie i pracy w ogrodzie. Kolejny warunek  – paznokcie mają być odpowiednio przycięte. Płytki nie mogą wystawać poza opuszkę palca. Trzeba też odsuwać skórki przy paznokciach i usuwać „zadziorki”. Jednak wykonywanie tych podstawowych zabiegów higienicznych nie zawsze wystarcza.

Paznokcie mogą bowiem sprawiać wiele kłopotów: na nich odbijają się niedobory pokarmowe, stan zdrowia. Pazurki rozdwajają się, kruszą, pękają. A gdy ich właściciel jest zbyt nerwowy, to jeszcze narażone są na obgryzanie.

Czego potrzebują paznokcie?

Żeby paznokcie były mocne, należy im dostarczać odpowiednich witamin i minerałów. Jedz więc buraki (bo zawierają cynk), pomidory i banany (ze względu na potas), orzechy, ryby i gorzką czekoladę (bo potrzebny im magnez), czerwone mięso i wątróbkę (nie zapominaj o żelazie), mleko i przetwory mleczne (paznokcie proszą o wapń). Do tego łykaj witaminy z grupy B oraz jedz dużo surowych owoców i warzyw. Takie odżywianie nie tylko przysłuży się paznokciom, ale i wzmocni włosy.

Męski manicure

Manicure kojarzy ci się z czerwonymi paznokietkami pań? Nie obawiaj się. Lakier zostawmy kobietom. Ty natomiast zadbaj o to, by paznokcie były zdrowe, krótko przycięte, skórki odsunięte lub usunięte, a powierzchnia płytki – wypolerowana. Wydaje się to proste. Jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Jak radzą fachowcy, paznokcie lepiej skracać przy pomocy pilniczka, najlepiej szklanego lub papierowego. Piłować należy w jedną stronę, co zapobiega kruszeniu się paznokci. Skórki należy odsuwać najlepiej drewnianym patyczkiem, można też w tym celu użyć brzegu szorstkiego ręcznika, a usuwać ostrożnie, by się nie skaleczyć ostrymi cążkami.  Za skórki najlepiej zabrać się po kąpieli lub po ręcznej przepierce, gdy są miękkie i łatwo dadzą się odwodzić od płytki.

Męski manicure można zlecić manikiurzystce w gabinecie kosmetycznym, ale tylko niewiele gorzej zrobisz to sam. W tym celu musisz się zaopatrzyć w odpowiednie narzędzia.

Polecamy zestaw do pielęgnacji paznokci, przydatny w domu, delegacji i podczas podróży. W skład zestawu wchodzą nożyczki, obcinak i pilnik, a do tego jest jeszcze przyrząd do czyszczenia uszu.

Sposób na obgryzanie

Nie jest łatwo pozbyć się zwyczaju obgryzania paznokci. W sytuacjach stresowych nie panujemy nad tym nałogiem. A jest na to sposób. To odżywka Micro Cell 2000 Nail No Bite Green. Posmarowane nią paznokcie zachowują gorzki smak przez całą dobę, nawet po wielokrotnym myciu rąk. Gorycz pochodzi z kanadyjskiej niebieskiej algi. Ten smak skutecznie zniechęca do wkładania palców do ust. Do stosowania przez chłopców i mężczyzn w każdym wieku.

Odżywiać paznokcie nie tylko od wewnątrz

Słabe i kruche paznokcie można wzmocnić poprzez stosowanie odżywki. Warta polecenia jest odżywka Micro Cell 2000 Nail Repair Matt, która zapobiega rozdwajaniu i pękaniu paznokci. Regeneruje uszkodzoną płytkę, odbudowuje cząsteczki białka w wewnętrznych warstwach paznokcia.  Paznokcie stają się mocne i zdrowe, przybierają naturalny kolor. Tego im potrzeba.

Inne wpisy z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Rozstępy po siłowni – jak z nimi walczyć?

kosmetyki, pielęgnacja ciała / 

Jeśli sądzisz, że rozstępy skóry to jedynie kobiecy problem, jesteś w błędzie. Aż 40% mężczyzn cierpi na tę przypadłość. Jest to nabyta dolegliwość, która szpeci skórę. Na dodatek nie zniknie, jeśli problem zlekceważysz i będziesz udawał, że nic złego się nie dzieje. Nie jest to choroba, tylko dolegliwość natury estetycznej. Jednak warto zawalczyć o ładną i gładką skórę.

rozstepy-po-silowni

To, co widać gołym okiem, to pręgi, najczęściej poziome. Najpierw mają kolor czerwonawy czy niebieskoczerwony. Na tym etapie są nietrudne do usunięcia. Gdy nic z tym nie zrobisz, z czasem staną się białe i zaczną przypominać cienkie blizny. Wówczas niewiele można już zdziałać.

Rozstępy powstają w głębokich warstwach skóry. Są wynikiem zerwania elastycznych włókien: kolagenu i elastyny. Czerwone ślady na skórze to oznaka stanu zapalnego. Ten  stan może trwać od kilku miesięcy do dwóch lat. Zerwane włókna nie są w stanie się zregenerować bez pomocy odpowiednich preparatów czy zabiegów kosmetycznych. Zaniedbane, ulegają zanikowi, a prążki przybierają biały kolor.

Rozstępy – zmora nastolatków

Chłopcy i mężczyźni mają mocniejszą i grubszą skórę niż dziewczyny i kobiety. Jednak w okresie szybkiego wzrostu nawet ta mocniejsza skóra nie wytrzymuje i włókna ulegają zerwaniu. W okresie dojrzewania rozstępy pojawiają się najczęściej w okolicy lędźwi. Aby zapobiec tej przypadłości, należałoby wzmocnić skórę poprzez zdrowe odżywianie (zrezygnować z fastfoodów i niezdrowych „przegryzek”, a wprowadzić pokarmy zawierające dużo cynku, witaminy B5, C, E, A, nienasycone kwasy tłuszczowe i białko). Warto też zamienić siedzenie przy komputerze na aktywność fizyczną i zatroszczyć się o masaż skóry.

Rozstępy po siłowni

Najczęściej rozstępy to skutek nadmiernej aktywności na siłowni. Niecierpliwy młody człowiek (starszy również) chce szybko wymodelować sylwetkę na wzór Arnolda Schwarzeneggera, no i skórę (na w pocie czoła ukształtowanych mięśniach) zaczynają szpecić czerwone ślady. A przecież zależało mu na imponowaniu muskularną sylwetką także na plaży, bez koszulki. Nieestetyczne zmiany na skórze w tym nie pomagają.

Dlaczego elastyczne włókna skóry ulegają zerwaniu? Po prostu nie nadążają za rozwojem mięśni. Dlatego trzeba znać umiar także w modelowaniu sylwetki, tzn. nie spieszyć się za bardzo, a między ćwiczeniami na siłowni wzmacniać skórę masażami i właściwym odżywianiem.

Najgorsze, co można zrobić dla skóry skłonnej do rozstępów, to  stosowanie sterydów, a nawet odżywek przyspieszających przyrost masy mięśniowej. Ceną za imponującą muskulaturę mogą być rozstępy po siłowni. Pojawiają się one na klatce piersiowej, obręczy barkowej, na plecach, udach, brzuchu i pośladkach.

Jak zwalczyć rozstępy?

Zwalczanie „starych” , czyli białych rozstępów to walka z wiatrakami. Jest już za późno, można je co najwyżej spłycić poprzez bolesne zabiegi kosmetyczne. Natomiast świeże rozstępy można usunąć poprzez regularne stosowanie odpowiednich preparatów.

guam_smagliature

Warto się zaopatrzyć w krem do usuwania czerwonych prążków ze skóry.  Jednym z nich jest GUAM Smagliature, koncentrat na bazie alg GUAM i alfahydroksykwasów. Polecany zarówno dla profilaktyki przeciwko rozstępom, jak i ich likwidacji. Krem stosuje się też do masażu skóry.

Innym skutecznym preparatem jest To Be Fit – męski żel na blizny, przebarwienia rozstępy po siłowni. Zdecydowanie ujędrnia i uelastycznia skórę, likwidując przebarwienia i zmniejszając widoczność białych rozstępów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.